Ostrov lidojedů
Republika Fidžijských ostrovů je stát, který se nachází v Oceánii. Leží 1800 kilometrů od Nového Zélandu a je součástí Melanésie. Rozloha Fidži činí 18 000 kilometrů čtverečních. Nejvyšším bodem je Tomanivi, který leží na severu ostrova s nadmořskou výškou 1320 metrů nad mořem.
Dříve se i na mapách Fidži zahrnovalo do Cannibal Islands neboli kanibalských ostrovů. Kartografové vrátili ostrovům svá jména. Avšak každý si položí otázku, proč by se lidé jedli navzájem. Podle historiků může být pravdou náboženství. Obyvatelé věřili, že pokud si maso vychutnají, síla zesnulého se přenese na ně. Tělo připravovali na ohni zabalené v palmových listech. Velmi znepokojujícím faktem je, že všechno příslušenství pro tento čin se na ostrově prodává a pokud se zeptáte, prodejce vám o věcech řekne i informace. Avšak toto patřilo ke stylu života, takže nemůžete Fidžijce obviňovat.
Na cípu jihovýchodu se nachází hlavní město Fidži – Suva. Označuje se za hospodářské a politické centrum ostrova.
V hlavním městě můžete najít Sacred Heart Cathedral, neboli katedrála Nejsvětějšího srdce, je římskokatolická stavba, která patří k nejstarším budovám na ostrově. Městský trh – Suva Flea Market – je největší na ostrově. Hlavním lákadlem je exotické ovoce.
K Fidži patří i skupinka ostrovů u pobřeží Nadi. Mamanucas je jeden z nejhezčích, protože poskytuje místo pro potápění a relaxování. Potápět se dá i u útesů Astrolabe nebo Rainbow Reef. Avšak pokud jste akční, naplánujte si výlet na ostrov Taveuni. Místo, kde se nachází Bouma National Heritage Park, je navštěvované díky přírodním krásám a vodopádům. Fidži nabízí i tropické deštné pralesy – Colo-i-Suva nebo překrásnou botanickou zahradu Garden of the Sleeping Giant.
Pokud se tedy chystáte navštívit tyto zajímavé památky, připomenu, že nejteplejším měsícem je označován leden. Nejchladnějším poté červenec.