Nebezpečí sociálních sítí
No řekněme si, kdo v dnešní době nepoužívá sociální sítě? Tyhle sítě mají uživatele z řad všech generací, používají to jak teenageři, lidé ve středním věku i důchodci. Je potřeba si ale uvědomit, že to může být i značně nebezpečné. Hlavně pro lidi, kteří tomu moc nerozumí a jsou hodně důvěřiví. V tomto článku se můžete podívat na záležitosti, na které byste si měli dát pozor.
- Často se může stát, že se Vám někdo bude pokoušet posílat zprávu, pokud takového člověka neznáte a vypadá podezřele, raději na takovou zprávu ani neklikejte. Může to totiž být zpráva v podobě odkazu, na který když kliknete, přesměruje Vás to někam, kde Vám takový hacker může do Vašeho zařízení poslat virus.
- Další často obávanou hrozbou jekrádež identity. Neposílejte proto žádné osobní údaje přes internetové zprávy, například bankovní účet, hesla od různých účtů atd. Mohlo by se totiž jednoduše stát, že by se Vám někdo naboural do nějakého Vašeho účtu, tudíž by si mohl snadno přečíst, vše, co si, s kým píšete. Proto hesla nikdy nesdělovat přes internet!
- Značnou nevýhodou je to, že nikdy nemáte sto procentní jistotu, s kým jste v kontaktu. Nikdy totiž nevíte, jestli si nepíšete například s falešným účtem. Někdo se totiž může vydávat za někoho jiného, založí si účet pod jeho jménem, vloží jeho fotku. Vy potom těžko poznáte, zda je to účet falešný, či ne.
- Nebezpečí se rapidně zvyšuje, pokud se například přes mobil přihlašujete na wifi. Tyto sítě jsou častěji napadány, nejsou většinou totiž uzavřené. Proto si je hackeři vybírají za své cíle. Pokud je to možné, snažte se přes wifi signály nepřihlašovat do důležitých účtů, například do bankovnictví. Přes wifi se na Vás totiž může někdo napojit, vlézt Vám do bankovního účtu a vybrat Vám všechny peníze na něm.
- Nesdílejte přes internet žádná nezákonná videa ani žádné příspěvky, jste totiž velice snadno vyhledatelní a policie by na Vás ihned přišla.