Zázrak jménem B17


Některé druhy ovoce v sobě skrývají přímo elixír života a zdraví. Jedním takovým druhem je i obyčejná meruňka. Vědci se domnívají, že by právě tento přírodní produkt mohl být dobrou prevencí proti nádorovým onemocněním. Právě onemocnění tohoto typu jsou nejčastější, které vedou u Čechů k úmrtí. A to zejména v rozmezí od čtyřiceti do sedmdesáti let věku.

§  Pokud by se takový účinek meruněk prokázal, rozhodně by to nebylo vůbec špatné.

§  Meruňky jsou velice chutným ovocem a léčit se takto příjemně by určitě stálo za to.

Jedním z důkazů pozitivního vlivu meruněk na náš organismus je i to, že je konzumovali příslušníci asijského národa Hunza, který žije na pomezí Pákistánu a Indie, v Himalájích.
starý pracovník
Tento národ se straní ostatního světa a žije si svým vlastním způsobem života. Evidentně to vše má na tyto obyvatele pozitivní účinky.

o   Dožívají se totiž běžně více než sta let.

o   A ještě k tomu prý vypadají o dvacet let mladší.

o   A víte, co je nejdůležitější složkou jejich jídelníčku?

         Správně.

         Meruňky.

S peckou proti rakovině

Více než jejich dužniny si ale cení meruňkových pecek. Je v nich totiž ukryto velké množství vitamínu B17. Tento vitamín se objevuje i v třešních, mandlích, broskvích, švestkách a dalších asi dvanácti stech rostlinách.
meruňkový květ
Největší množství je ale právě v peckách meruněk. Vitamín B17 je pro náš organismus nepostradatelný právě jako prevence civilizačních chorob. Pecky meruněk také obsahují malé množství kyanidu. Je to sice prudký jed, ale v tak malém množství náš život neohrožuje. Dokáže ale spolehlivě ničit nádorové buňky.

§  Pecky z meruněk se tedy stávají středem zájmu onkologického výzkumu.

§  Budeme doufat, že vědci přijdou na nějaký další převratný objev, který mnoha lidem zachrání život nebo zdraví.

Co je ale jisté už dnes? Zmíněný vitamín B17 zvyšuje imunitu a prodlužuje život.